Про школу
Наша мета — не навантажувати студентів важкою граматикою, роблячи з них філологів, — ми навчаємо справжній, живій мові. Тій, яку ви почуєте у магазині, яка дозволить вам спілкуватися, заводити знайомства та чітко формулювати свої думки іноземною мовою.
відділ продаж
Напишіть і ми відповімоTelegram
Messenger
Дієслово to call в англійській мові
12.02.2024
3 хвилин на читання

Дієслово to call в англійській мові: 3 форми

"Слово 'to call' в англійській мові має безліч значень і використовується в різних контекстах. Від позначення дії дзвінка телефоном до висловлення своєї думки або навіть присвоєння імені - його вживання різноманітне і захоплює широкий спектр смислів. Давайте зануримося у світ цього багатофункціонального дієслова і розглянемо його різноманітні використання."

Значення дієслова to call

Дієслово "to call" має кілька значень в англійській мові, залежно від контексту, в якому воно використовується. Ось деякі з основних значень:
 1. Телефонувати: Це одне з найпоширеніших значень. Наприклад: "I will call you later." (Я зателефоную тобі пізніше.)
 2. Називати, іменувати: Це означає давати ім'я будь-чому чи будь-кому. Наприклад: "They call their dog Max." (Вони називають свою собаку Макс.)
 3. Запрошувати: Це може стосуватися запрошення будь-кого на який захід або зустріч. Наприклад: "They called him to the meeting." (Вони запросили його на зустріч.)
 4. Вважати, вважати: Уживається для висловлення думки про будь-що або кого-небудь. Наприклад: "Many people call him a genius." (Багато хто вважає його генієм.)
 5. Передбачати: Це може означати передбачення майбутньої події. Наприклад: "They called for rain tomorrow." (Вони передбачили дощ завтра.)
 6. Закликати: У контексті спорту або військової термінології, це може означати заклик на гру або бій. Наприклад: "The coach called the team onto the field." (Тренер закликав команду на поле.)
Це лише кілька прикладів того, як використовується дієслово "to call". Його значення може змінюватися залежно від контексту, тому завжди корисно враховувати контекст речення, щоб правильно інтерпретувати його значення.

3 основні форми дієслова to call

В англійській мові дієслово "to call" має три основні форми: Present Simple (теперішній простий час), Past Simple (минулий простий час) і Past Participle (минулий дієприкметник). Залежно від часу та контексту, ці форми змінюються, щоб передати потрібне значення.
Використовуючи три основні форми дієслова "to call", можна передавати різні смисли та дії в англійській мові. Розуміння цих форм допоможе краще інтерпретувати та використовувати дієслово "to call" у різних ситуаціях.

Коли вживається дієслово call

Дієслово "to call" вживається в різних контекстах і ситуаціях. Ось кілька основних випадків, коли його часто використовують:
 1. Дзвінок телефоном: Дієслово "to call" часто вживається, коли хтось спілкується телефоном. Наприклад: "I will call you tonight." (Я зателефоную тобі сьогодні ввечері.)
 2. Називання або іменування: Це використання включає давання імені будь-чому або будь-кому. Наприклад: "They call her the queen of pop." (Вони називають її королевою поп-музики.)
 3. Запрошення: Дієслово "to call" також використовується для запрошення кого-небудь на захід або зустріч. Наприклад: "We called our friends to the party." (Ми запросили наших друзів на вечірку.)
 4. Передбачення: Це означає робити припущення про майбутню подію. Наприклад: "They called for heavy snowfall tomorrow." (Вони передбачили сильний снігопад на завтра.)
 5. Наказ або команда: У деяких випадках "to call" використовується для видачі наказу або команди. Наприклад: "The coach called the team to start the game." (Тренер наказав команді почати гру.)
Дієслово "to call" є багатофункціональним і може використовуватися в різних контекстах для вираження різних дій та ідей.

Граматичні особливості

Дієслово "to call" має кілька граматичних особливостей в англійській мові:
Форми дієслова: Як і більшість дієслів в англійській мові, "to call" має кілька форм залежно від часу, особи та числа. Наприклад:
 • Present Simple: call / calls
 • Past Simple: called
 • Present Participle: calling
 • Past Participle: called
Форми запитання та заперечення: Для утворення запитань і заперечень використовуються допоміжні дієслова "do" (для Present Simple) або "did" (для Past Simple) у поєднанні з "not" або "n't". Наприклад:
 • Present Simple: Do you call him every day?
 • Past Simple: Did he call you yesterday?
Вживання в різних часах: Дієслово "to call" може використовуватися в різних часах залежно від часу дії. Наприклад:
 • Present Simple: She calls her friend every morning.
 • Past Simple: He called his parents last night.
 • Present Perfect: They have called the doctor.
 • Future Simple: I will call you later.
Зворотні та пасивні конструкції: Дієслово "to call" може використовуватися у зворотних і пасивних конструкціях залежно від контексту. Наприклад:
 • Reflexive: She calls herself a perfectionist.
 • Passive: The meeting was called off due to bad weather.
Ці граматичні особливості допомагають керувати використанням дієслова "to call" у різних контекстах і часах, забезпечуючи ясність і правильне розуміння висловлювання.

Приклади

 • Present Simple:
She calls her grandmother every Sunday. - Вона телефонує своїй бабусі щонеділі.
Учитель викликає roll at the beginning of each class. - Учитель викликає список студентів на початку кожного уроку.
He never calls me back when I leave a message. - Він ніколи не передзвонює мені, коли я залишаю повідомлення.
 • Past Simple:
I called him this morning, but he didn't answer. - Я зателефонував йому сьогодні вранці, але він не відповів.
They called a meeting last week to discuss the new project. - Минулого тижня вони скликали зустріч, щоб обговорити новий проєкт.
She called her sister as soon as she heard the news. - Вона зателефонувала своїй сестрі одразу ж, щойно почула новину.
 • Present Perfect:
Have you called the plumber about the leaky faucet? - Ти дзвонив сантехніку через поточний кран?
They have called off the event due to unforeseen circumstances. - Вони скасували захід через непередбачувані обставини.