Про школу
Наша мета — не навантажувати студентів важкою граматикою, роблячи з них філологів, — ми навчаємо справжній, живій мові. Тій, яку ви почуєте у магазині, яка дозволить вам спілкуватися, заводити знайомства та чітко формулювати свої думки іноземною мовою.
відділ продаж
Напишіть і ми відповімоTelegram
Messenger
Дієслово arrive в англійській мові
05.09.2023
4 хвилин на читання

Дієслово arrive в англійській мові: 3 форми

Зміст:

Значення дієслова arrive

Дієслово "arrive" в англійській мові позначає прибуття або прихід у будь-яке місце або на будь-яку подію. Це дієслово має велике значення і широке застосування в повсякденному мовленні та різних сферах життя. Значення дієслова "arrive" простягається далеко за межі простої вказівки на фізичне прибуття.

1. Фізичне прибуття: У найбазовішому розумінні, "arrive" означає фізичне прибуття людини, об'єкта, транспортного засобу тощо в будь-яке місце. Це може бути застосовано до різних ситуацій, починаючи від подорожей і поїздок до приходу друзів у гості. Наприклад: "The train arrives at 10 AM" (Поїзд прибуває о 10 ранку).
2. Досягнення мети: Дієслово "arrive" також може використовуватися в абстрактному сенсі, щоб виразити досягнення будь-якої мети, моменту або рівня в чомусь. Наприклад: "After years of hard work, he finally arrived at his dream job" (Після років старанної праці, він нарешті досяг своєї мрії та отримав роботу своєї мрії).
3. Події та результати: Дієслово "arrive" може також застосовуватися для опису приходу подій, новин або результатів. Наприклад: "The news of their engagement arrived unexpectedly" (Новина про їхні заручини прийшла несподівано).
4. Сенс часу: "Arrive" може також мати на увазі точку в часі або момент, коли щось відбувається. Наприклад: "The crucial moment arrived when they had to make a decision" (Вирішальний момент настав, коли їм довелося прийняти рішення).
5. Символічне значення: У деяких контекстах "arrive" може мати символічне значення, висловлюючи значущість, важливість або визнання. Наприклад: "Winning the award was a sign that she had truly arrived as an actress" (Отримання нагороди було знаком того, що вона справді досягла успіху як актриса).

3 основні форми дієслова arrive

Дієслово "arrive" може використовуватися в трьох різних формах. Ці три форми дозволяють нам висловити різні часи, аспекти та аспекти дії, пов'язані з дієсловом "arrive". Розуміння та вміння використовувати ці форми допомагає будувати різноманітні речення та виражати різні моменти часу та події в англійській мові.
 • Базова форма (Base Form): Це найпростіша форма дієслова, яка використовується в інфінітиві (тобто без змін і без урахування часу). У випадку дієслова "arrive", базова форма - "arrive". Вона використовується в багатьох граматичних конструкціях та разом із модальними дієсловами, наприклад, "I want to arrive on time" (Я хочу прибути вчасно).

 • Минулий час (Past Tense): Ця форма вказує на дію, яка відбулася в минулому. Для дієслова "arrive", минулий час - "arrived". Приклад: "They arrived at the airport yesterday" (Вони прибули в аеропорт учора).

Дієприкметник (Present Participle): Дієприкметник утворюється шляхом додавання "-ing" до базової форми дієслова і використовується у створенні часових форм, неповних дієслівних форм і як прикметники. Для дієслова "arrive", дієприкметник - "arriving". Приклад: "The arriving passengers waited in the terminal" (Пасажири, які прибували в аеропорт, чекали в терміналі).

Особливості використання

Дієслово "arrive" має деякі особливості використання, які важливо враховувати під час його застосування:

1. Наявність прийменника "at" або "in": У більшості випадків, дієслово "arrive" використовується з прийменниками "at" або "in" для зазначення місця прибуття або часу прибуття відповідно. Наприклад: "They arrived at the airport" (Вони прибули в аеропорт) або "She arrived in New York at noon" (Вона прибула в Нью-Йорк опівдні).
2. Незлічувані місця: Дієслово "arrive" часто використовується з незлічуваними місцями, такими як міста, країни, аеропорти та станції. Воно також може використовуватися з певними місцями, такими як будинок, офіс тощо. Наприклад: "He arrived at the hotel" (Він прибув до готелю) або "They arrived at the party" (Вони прийшли на вечірку).
3) Відсутність об'єкта після дієслова: На відміну від деяких інших дієслів, "arrive" зазвичай не вимагає наявності об'єкта після себе. Це означає, що не завжди потрібно вказувати, хто прибув, якщо контекст дозволяє зрозуміти це. Наприклад: "They arrived early" (Вони прибули рано).
4 Використання подієвих дієслів: "Arrive" може бути комбіноване з іншими дієсловами, щоб висловити більш конкретні події прибуття. Наприклад: "The train arrived on time" (Поїзд прибув вчасно) або "She arrived unexpectedly" (Вона прийшла несподівано).
5. Словосполучення з часом: Дієслово "arrive" також може бути частиною різних виразів, пов'язаних із часом, таких як "arrive late" (прибути пізно), "arrive early" (прибути рано) або "arrive on schedule" (прибути за розкладом).
6. Використання у фразах та ідіомах: Дієслово "arrive" також використовується в різних фразах та ідіомах. Наприклад, "to arrive at a decision" (прийти до рішення) або "to arrive at a compromise" (досягти компромісу).
7. З огляду на ці особливості, правильне вживання дієслова "arrive" допоможе уникнути помилок і зробить ваше мовлення більш точним і природним англійською мовою.

Приклади

Ці приклади демонструють різноманітне використання дієслова "arrive" у контекстах, від фізичного прибуття до більш абстрактних смислів.
 • Фізичне прибуття:
  • The flight from London will arrive at JFK Airport at 3 PM. (Рейс із Лондона прибуде в аеропорт JFK о 15:00.)
  • She arrived at the party with a big smile on her face. (Вона прийшла на вечірку з широкою посмішкою на обличчі.)
 • Досягнення мети:
  • After years of hard work, he finally arrived at his dream job. (Після років старанної праці, він, нарешті, досяг своєї мрії і отримав роботу своєї мрії).
  • They arrived at a solution to the problem after hours of discussion. (Вони прийшли до розв'язання проблеми після годинних обговорень).
 • Події та результати:
  • Новина про їхню заручини прийшла несподівано. (Новина про їхні заручини прийшла несподівано.)
  • The long-awaited moment has arrived; the team has won the championship! (Довгоочікуваний момент настав; команда виграла чемпіонат!)
 • Сенс часу:
  • The crucial moment arrived when they had to make a decision. (Вирішальний момент настав, коли їм довелося прийняти рішення).
  • Термін здачі проєкту настав раніше, ніж очікувалося. (Термін здачі проєкту настав раніше, ніж очікувалося).
 • Символічне значення:

  • Winning the award was a sign that she had truly arrived as an actress. (Отримання нагороди було знаком того, що вона справді досягла успіху як акторка).
  • His bestselling book made him feel like he had arrived in the world of literature. (Його бестселер змусив його відчути, що він прийшов у світ літератури).