Про школу
Наша мета — не навантажувати студентів важкою граматикою, роблячи з них філологів, — ми навчаємо справжній, живій мові. Тій, яку ви почуєте у магазині, яка дозволить вам спілкуватися, заводити знайомства та чітко формулювати свої думки іноземною мовою.
відділ продаж
Напишіть і ми відповімоTelegram
Messenger
Дієслово to pay в англійській мові: 3 форми
03.05.2024
4 хвилин на читання

Дієслово to pay в англійській мові: 3 форми

Дієслово 'to pay' - це одне з ключових слів в англійській мові, яке відіграє важливу роль у повсякденній комунікації. У цій статті ми розглянемо його три основні форми, а також його вживання та особливості в різних контекстах

Значення дієслова to pay

Дієслово «to pay» (платити) відіграє ключову роль у повсякденному житті та в діловій сфері. Його значення простягається від фінансових транзакцій до зобов'язань і компенсацій. Ось кілька аспектів значення цього дієслова:


Фінансові транзакції: відноситься до процесу передачі грошей за товари або послуги. Це може бути оплата за покупки в магазині, оплата рахунків за комунальні послуги, оренду або плату за проїзд.
Компенсація за послуги: також пов'язаний з оплатою за послуги, які були надані. Наприклад, роботодавець може платити за послуги своїх співробітників, а клієнт може оплачувати послуги свого адвоката або лікаря.
Виплата винагороди або компенсації: може використовуватися для позначення виплати винагороди або компенсації за шкоду, заподіяну комусь або щось. Це може включати в себе страхові виплати, відшкодування збитків або навіть компенсацію за втрату заробітку.
Віддавати борги: повернення боргів або зобов'язань. Люди можуть «платити» борги, кредити або позики, щоб повернути гроші, які їм були надані раніше.
Переносний зміст: може використовуватися в переносному значенні, позначаючи сплату будь-якої ціни або наслідків за щось. Наприклад, «він заплатив високу ціну за свої помилки» означає, що він зіткнувся з негативними наслідками своїх дій.

Загалом дієслово «to pay» широко використовується в повсякденній мові для позначення грошових транзакцій, компенсацій і повернень, а також для висловлення більш абстрактних ідей про ціну або наслідки.

3 основні форми дієслова to pay

Pay (теперішній час): Це основна форма дієслова, що використовується для вираження дії в теперішньому часі. Вона часто вживається з іменниками або займенниками в однині. Наприклад: «I pay my bills online.» (Я оплачую свої рахунки онлайн.) У цьому прикладі «pay» стоїть у формі, що відповідає підмету «I» (я).

Paid (минулий час): Це форма дієслова, що використовується для опису дії, яка вже відбулася в минулому. Вона утворюється додаванням суфікса «-ed» до базової форми дієслова «pay». Наприклад: «She paid for her groceries yesterday.» (Вона заплатила за продукти вчора.) Тут «paid» вказує на те, що дія оплати (заплатила) вже завершилася в минулому.

Paying (дієприкметник/процес): Ця форма дієслова використовується, коли дієслово діє як частина складеного часу або виражає незакінчену дію. Вона утворюється додаванням закінчення «-ing» до базової форми дієслова «pay». Наприклад: «He is paying for his mistakes.» (Він оплачує свої помилки.) Тут «paying» вказує на процес оплати, який відбувається в даний момент або протягом певного часу.

Коли вживається дієслово pay

Дієслово «pay» вживається в різних контекстах, пов'язаних із фінансовими транзакціями, компенсаціями та відшкодуваннями. Ось кілька типових ситуацій, коли використовується дієслово «pay»:

Оплата за товари та послуги: Це найпоширеніший контекст використання дієслова «pay». Люди платять за покупки в магазинах, послуги ресторанів, транспортні проїзні квитки та багато іншого.
Оплата рахунків і рахунків за послуги: Люди також платять за комунальні послуги, як-от електрика, вода, газ, інтернет і мобільний зв'язок, шляхом оплати рахунків.
Виплата заробітної плати: Роботодавці платять своїм співробітникам за роботу, яку вони виконали, зазвичай через банківський переказ або чек.
Компенсація за послуги або збитки: Люди можуть платити за послуги адвокатів, лікарів або ремонтників. Також існують виплати компенсації за шкоду, наприклад, у разі автомобільної аварії або медичної помилки.
Погашення боргів і кредитів: Люди можуть платити щомісячні внески за іпотекою або кредитними картковими боргами, щоб погасити свої зобов'язання перед кредиторами.
Переказ грошей: Переказ грошей іншим людям або на рахунки в інших банках також вимагає використання дієслова «pay».
Таким чином, дієслово «pay» використовується в широкому спектрі ситуацій, пов'язаних із фінансами та зобов'язаннями.

Граматичні особливості

Дієслово «pay» має кілька граматичних особливостей, які важливі для правильного його використання:

Форми часу: Як і багато інших англійських дієслів, «pay» має кілька форм часу, включно з теперішнім, минулим і майбутнім часом. Це дозволяє виразити дію оплати в різних часових рамках.
Форми особи та числа: Дієслово «pay» змінюється залежно від особи та числа підмета. Наприклад, «I pay», «he pays».
Допоміжні дієслова: У складених часах і формах дії безперервної дії використовуються допоміжні дієслова. Наприклад, «I am paying», «She has paid».
Інфінітив і герундій: «Pay» може бути використаний як з інфінітивом (наприклад, «to pay») так і з герундієм (наприклад, «paying»). Це залежить від того, як він використовується в реченні та яка граматична конструкція потрібна.
Форми пасивного стану: Дієслово «pay» також може бути використане в пасивному стані для вираження того, хто виконує дію оплати. Наприклад, «The bill was paid by John.»
Таким чином, для правильного використання дієслова «pay» важливо враховувати його граматичні особливості в контексті часу, особи та числа, а також уміння працювати з інфінітивами, герундіями та пасивним станом.

Приклади

Ось кілька прикладів використання дієслова «pay» у реченнях із перекладом:

She pays her rent on time every month. (Вона платить орендну плату вчасно щомісяця.)
We paid for our meal at the restaurant last night. (Ми оплатили наш обід у ресторані вчора ввечері.)
He will have to pay a fine for parking illegally. (Йому доведеться заплатити штраф за неправильне паркування.)
I'm paying my credit card bill online. (Я оплачую рахунок за кредитною карткою онлайн.)
The company pays its employees twice a month. (Компанія виплачує своїм співробітникам двічі на місяць.)

У цих прикладах дієслово «pay» використовується в різних контекстах, пов'язаних із фінансовими транзакціями та зобов'язаннями, і описує процес оплати або компенсації.