Про школу
Наша мета — не навантажувати студентів важкою граматикою, роблячи з них філологів, — ми навчаємо справжній, живій мові. Тій, яку ви почуєте у магазині, яка дозволить вам спілкуватися, заводити знайомства та чітко формулювати свої думки іноземною мовою.
відділ продаж
Напишіть і ми відповімоTelegram
Messenger
Дієслово Werden у німецькій мові
28.01.2024
3 хвилин на читання

Дієслово werden у німецькій мові: 3 форми та різниця між ними

У німецькій мові дієслово "werden" відіграє ключову роль, позначаючи процес становлення або зміни стану. Це дієслово має три основні форми, кожна з яких використовується в різних контекстах, висловлюючи різні часові та модальні значення. Розберемося детальніше в цій статті з відмінностями між ними.
Зміст:

Значення дієслова werden

Значення дієслова "werden" у німецькій мові залежить від контексту використання. У його основному значенні воно позначає процес становлення, зміни стану або переходу від одного стану до іншого. Наприклад, у простому майбутньому часі "werden" використовується для утворення майбутнього часу, а в доконаній формі "ist geworden" - для вираження минулого процесу зміни або перетворення. Крім того, дієслово "werden" може мати модальне значення, висловлюючи необхідність, імовірність або припущення, як у конструкціях з кондиціоналом або у вираженні пасиву. Таким чином, контекст відіграє важливу роль у визначенні значення та вживання цього дієслова в німецькій мові.

3 основні форми дієслова werden

Дієслово "werden" у німецькій мові має три основні форми: Präsens (теперішній час), Präteritum (минулий час) і Partizip II (дієприкметник II).

Ось таблиця з трьома основними формами дієслова "werden":
У Präsens ці форми використовуються для вираження теперішнього часу та утворення майбутнього часу в поєднанні з інфінітивом іншого дієслова. У Präteritum вони позначають дію в минулому часі. Partizip II застосовується для утворення доконаного часу, допоміжних часів і непрямої заставної форми.

Граматичні особливості

Дієслово "werden" має кілька граматичних особливостей, які важливо враховувати під час його використання:
  1. Модальне вживання: На додаток до своєї основної функції утворення майбутнього часу і вираження зміни стану, "werden" може використовуватися як модальне дієслово для вираження різних значень, таких як можливість, необхідність або припущення. Наприклад: "Er wird arbeiten müssen" (Він повинен буде працювати).
  2. Пасивний стан: У поєднанні з Partizip II інших дієслів, "werden" утворює форми пасивного стану. Наприклад: "Das Buch wird gelesen" (Книга читається).
  3. Форма "würden" для умовного способу: Коли "werden" використовується в поєднанні з інфінітивом іншого дієслова (Konjunktiv II), це утворює форму умовного способу в німецькій мові. Наприклад: "Er würde kommen, wenn er könnte" (Він прийшов би, якби зміг).
  4. Неправильні форми в Präteritum: У Präteritum, форми дієслова "werden" трохи неправильні. Наприклад, замість "ich wurdete", використовується "ich wurde".
Ці особливості роблять дієслово "werden" одним із найбільш універсальних і важливих дієслів у німецькій мові.

Приклади

1. Модальне вживання: Sie wird das Buch lesen. - Вона читатиме книгу. (Майбутній час)
Er wird arbeiten müssen. - Йому доведеться працювати. (Необхідність)
2. Пасивний стан:
Das Buch wird gelesen. - Книгу читають. (Процес дії)
Der Brief wurde geschrieben. - Лист було написано. (Минула дія)
3. Форма "würden" для умовного способу:
Sie würden kommen, wenn sie könnten. - Вони прийшли б, якби могли. (умовний спосіб)
Ich würde gerne Deutsch lernen. - Я б хотів вивчити німецьку мову. (Бажання)
4. Неправильні форми в Präteritum:
Ich wurde gestern krank. - Учора я захворів. (Минулий час)
Du wurdest Lehrer. - Ти став учителем. (Минулий час)

Ці приклади демонструють різноманітне використання дієслова "werden" у німецькій мові в різних контекстах і часових формах.